top of page

Svatba jako vínoTento článek je určen všem, které (nejen) letos čeká krásná událost jménem svatba ☺ Ale pozor nemíříme jen na nevěsty a ženichy, ale i na všechny svatebčany, kteří si neví rady se svatebním darem, jen je třeba se pročíst až do konce ;)


Svatební vinné menu podle Jindrova vinařství

Většina svateb začíná buď welcome drinkem, přípitkem po skončení svatebního obřadu nebo přípitkem na zahájení svatební hostiny, ať už se jedná o kteroukoliv ze zmiňovaných možností, vždy je to příležitost otevřít bublinky. Na přípitek pro větší množství svatebních hostů doporučujeme Prosecco Tanore Valdobbiadene DOCG Spumante Superiore di Cartize Dry, které svou vyváženou kulatou chutí nadchne jak zkušené milovníky vína, tak i ostatní, kteří víno pijí jen svátečně a dávají přednost spíše sladším vínům.Po přípitku obvykle následuje svatební hostina, v letních měsících se hodí podávat správně vychlazená bílá vína, ideálně suchá, aby se dobře párovala se servírovanými pokrmy. Pro takové příležitosti rádi doporučujeme například Tramín červený, 2018 v pozdním sběru, který byl míchán dvanáct týdnů na jemných kvasničných kalech a nepotřeboval téměř žádnou dodanou síru. Pokud víte, že se k vašemu svatebnímu menu bude hodit růžové víno, potom neuděláte chybu, když zvolíte Svatovavřinecké rosé, které stále ještě máme ve vynikajícím ročníku 2017 i jako novinku ročník 2018.

Ke sladké tečce na závěr hostiny se hodí servírovat i sladší vína, Nebe plné hvězd, 2018 má nejen poetický název hodící se ke sladkým dobrotám, ale v jeho chuti se snoubí dužnina zralých broskví v harmonii se zahradou plnou bílého ovoce, angreštů, kdoulí a také brusinek a jeho závěrečná dochuť, připomíná vícebarevné bon pari. Z růžových vín pak vybíráme Rosálie Frankovka Rosé, 2018 jehož chuť tvoří kombinace ostružin, bon pari, lesního ovoce, pecky z švestky a také lehce kořeněná zemitost. Toto víno nechá vaše svatebčany prožít tu krásu a bezstarostnost vzácné události.  


Co pít celý den a celou noc

Nabídněte vašim svatebním hostům dobré pití a vydrží s vámi až do rána ☺ To rozhodně platí do poslední lahve vína a čím lepší je, tím lepší je zábava.

Pokud patříte mezi milovníky Prosecca pak nesmí ve vašem vinném baru chybět Bortolin Angelo Valdobbiadene DOCG Rive di Guia Brut, má velmi malé množství zbytkového cukru, výraznou chuť a díky svým jedinečným vlastnostem je vhodné pro milovníky bublinek k popíjení během celého dne (i noci).


Ani zásoba bílého vína by neměla chybět, zkuste vašim hostům nabídnout třeba suchý Ryzlink rýnský, 2017 sur lie, víno které potěší všechny ty, kteří mají rádi zajímavá vína a hned budou mít společné téma k hovoru ;) Naopak milovníkům sladších vín nabídněte Sauvignon, 2017, víno na rozhraní pozdního sběru a výběru z hroznů je jako voňavá procházka po jihomoravských sadech.

Z růžových vín doporučujeme rozlévat Zweigeltrebe rosé, 2018 s bronzovou medailí z Národní soutěže klaretů a rosé „Jarovín rosé“. Krásně kulaté růžové víno je ideální na letní večery a ke všem možným dobrotám z grilu ;)


Pozornost pro svatební hosty, víno vyladěné ve stylu vaši svatby


Pokud přemýšlíte nad originální pozorností pro vaše svatební hosty a chcete mít vyladěné vše do posledního puntíku, tak pro vás máme nápad. Vyberte si víno z nabídky Jindrova vinařství, my vám připravíme etiketu na míru a o nezapomenutelnou a vynikající svatební pozornost máte postaráno ;)


Svatební dar, který každý ocení

Nevíte si rady se svatebním darem, ale říkáte si, že lahev vína není to pravé? Není lahev jako lahev! ;)

Co takhle věnovat opravdu hodně velké bublinky? Vynikající Prosecco Bortolin Angelo Vadobbiadene DOCG Brut totiž můžete koupit ve velikosti 3, 4.5, 6 nebo 9 litrů a to už je pořádný dárek ☺A pokud raději zůstáváte u moravských vín, máme pro vás jednu perličku. Naše vynikající víno Dnes ještě můžeme se milovat, 2018 je totiž čistou esencí lásky a léta. Kdo miluje jahody, bude milovat i toto víno ☺ Výrazná vůně zralých lesních jahod je příjemně doplněna o růže a květinové tóny. A po jahodách toto víno nejen voní, ale hlavně také chutná! Ideální společník na svatební cestu, tady jedna lahev stačit nebude ;)


A pokud byste měli zájem přímo o degustaci vín z Jindrova vinařství nebo Prosecca na vaší svatbě, neváhejte se nám ozvat, bude nám ctí být součástí vašeho velkého dne!

Comments


etiketa-background-180(1)_edited.jpg

Kam dál?

Co třeba do našeho e-shopu s vínem a proseccem?

tanore_15-a.jpg

Exkluzivní prosecca našich přátel z Valdobbiadene.

jindrovovinarstvi_lahvovani-duben2021_06

Na vinohradě se věnujeme každému hroznu, ve sklepě každé lahvi.

jindrovovinarstvi_lahvovani-duben2021_01

Vyberte si v našem obchodě vína Jindrova vinařství a prosecca z Valdobbiadene.

bottom of page