Exkluzivní Prosecca

Filosofie našeho rodinného vinařství je malé šarže exkluzivních vín, osobní přístup, úcta k přírodě a krajině, která nám dává víno. Doplnili jsme portfolio námi tvořených tichých moravských vín o něco, co na Moravě nikdy nebude. Prosecca našich kamarádů vinařů z italského Valdobbiadene rozšiřují naši nabídku. Zastupujeme tři vinařství - Tanore, Nani Rizzi a Bortolin Angelo. A proč jsme si ze stovek vinařů vybrali právě tyto ? Známe se s nimi již mnoho let a jejich filosofie je stejná jako naše. Mají úžasná prosecca a jsou součástí naší široké vinařské rodiny. 

Bortolin Angelo

Vinařství Bortlin Angelo  je symbolem dokonalosti na vinařské scéně ve Valdobbiadene. Malý rodinný podnik je proslulý v rámci své denominace pro vysokou kvalitu šumivých vín, které jsou všechny 100% Valdobbiadene DOCG. Vinařství se nachází v obci Guia, vyhlášené lokalitě pro výrobu známého šumivého sektu. Víno se zde vyrábí od roku 1968.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. BRUT

Toto suché šumivé víno s jemným a dlouhotrvajícím perlením je ideálním společníkem k vašemu obědu či večeři. Potěší vás nádherným buketem jablka a zelené hrušky .

Výrazná kyselinka a chuť citrusů s jemným dlouhotrvajícím perlením naprosto ohromí vaše chuťové pohárky. Ideální k rybím pokrmům a to hlavně ústřicím, ale také k sýrům. Společník pro sdílení radostných okamžiků.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. EXTRA DRY

Toto šumivé víno je plné jemných perzistentních bublinek, které vytvářejí sametově lahodnou pěnu. Jeho výrazné ovocné aroma jablka, hrušky a broskve vás vybízí k okamžitému napití. V kombinaci s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou je víno vhodné k desertům, ale také podtrhne jemnou chuť jídla jako jsou ryby nebo korýši.

Je vynikajícím aperitivem vhodným pro každou příležitost

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. DRY DESIDERIO

Elegantní šumivé víno představuje veškerou vášeň původního umění výroby Prosecca.

Má velmi příjemnou vůni nezralého bílého ovoce a bílých květin. Jeho jemné perlení vytvářející bohatou pěnu, která dává možnost vyniknout kulaté ovocné chuti. Podáváme vždy dobře vychlazené. Je vhodné ke všem pokrmům, zejména však k mořským plodům, ale i k sladkým dezertům. Delikatesní sladkost vám umožní užít si naplno nezapomenutelné okamžiky všedního dne.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. BRUT SOMMAVAL RIVE DI GUIA

Suché šumivé víno s příjemným perlením, které vytváří krémovou pěnu, vás uchvátí převažující mineralitou a plností aromatických bylin jako je divoká šalvěj ze Sommaval vinice, odkud právě toto víno pochází. Jeho pouhé 3 g zbytkového cukru dávají vyniknout charakteristické slanosti,
kterou získává vinná réva díky salinitě vinice Sommaval, kde roste.

K výrazné chuti vína přispívá také 60 denní zrání na jemných kvasničných kalech.

Vhodné k rybím pokrmům, zejména pak měkkýšům a korýšům.

Díky svým jedinečným vlastnostem je vhodné pro milovníky vín a k popíjení během celého dne.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. BRUT ANGELIN BEO

Zcela suché šumivé víno pro milovníky prosecco super třídy bez zbytkového cukru. Vzniklo ke zcela speciální příležitosti  a to výročí 50 let od založení vinařství a k 80. narozeninám zakladatele Angelo Bortolin. Veškeré hrozny, ze kterých se tvoří, jsou z jediné vinice a finální blend vzniká citlivou kupáží několika šarží základního vína. K výrazné chuti vína přispívá také 60 denní zrání na jemných kvasničných kalech. Vhodné k rybím pokrmům, zejména pak měkkýšům a korýšům.

Díky svým jedinečným vlastnostem je vhodné pro milovníky vín a k popíjení během celého dne a k velmi slavnostním příležitostem.

Tanore

Všechny vinice tohoto vinařství se nachází ve Valdobbiadene v kopcovitém terénu přímo pod horami.  Tato oblast je jedinečná pro své mineralogické složení půdy, mikroklima a zkušenosti při výrobě šumivých vín. Díky těmto spojitostem, dosahují vína značky Tanorè vynikajících výsledků. Vinice Tanorè je v oblasti Valdobbiadene na hranicích mezi malými vesničkami Santo Stefano a San Pietro. Toto místo je mezi  kopci v údolí a je chráněno strmými svahy na severní straně a celý rok zalito slunečním svitem. Místo, kde sídlí vinařství, je nejcennější lokalita Valdobbiadene zvaná Cartizze, kde roste nejlepší Prosecco na světě.

TANORE VALDOBBIADENE DOCG SPUMANTE EXTRA DRY

Šumivé lahodné víno slámově žluté barvy s úžasnou perzistencí jemných bublinek.

Živá vůně jablek, citrusů a divokých květin. Plná chuť, která přetrvává na patře. Je velmi oblíbené pro vyvážené spojení lahodné chuti a vůně. Perfektní aperitiv k obědu v každém ročním období. Víno pro bezstarostné chvíle.

Servírovací teplota: 6-8 ° C

Odrůda hroznů: Glera

Alkohol: 11% vol

Cukr: 17 g / l

TANORE VALDOBBIADENE DOCG SPUMANTE RIVE DI GUIA BRUT

Šumivé víno je věnováno milovníkům suchých vín s nízkým obsahem cukru, což zvyšuje požitek z jeho chuti. Má velmi jemné a přetrvávající perlení vybízející k dalšímu napití. Křišťálově čisté, s jemným nádechem slámově žluté barvy. Intenzivní vůně zralého jablka, květu akátu a šalvěje vyvolává hřejivý pocit. Svěží a plná chuť vám zůstane po dlouhou dobu v ústech.Vynikající aperitiv k upravené zelenině, těstovinám, ústřicím nebo krevetám.

Servírovací teplota: 6-8 °

Odrůdy hroznů: Glera, Verdiso

Alkohol: 11,5% obj

Cukr: 10 g / l

TANORE VALDOBBIADENE DOCG SPUMANTE SUPERIORE DI CARTIZZE DRY

Víno z hroznů pocházejících z exkluzivní oblasti Cartizze s přísně kontrolovaným a omezeným výnosem je excelencí italského prosecca. Kvalita Valdobbiadene Prosecca se zvyšuje díky mikroklimatu a unikátnímu složení kultivační půdy.  Jemně perlivé šumivé víno se sametově bohatou pěnou a slámově žlutou barvou. Aroma je velmi rozmanité. Oslňující vůně hrušky přechází od vůně medu ke květům akátu a lístkům šalvěje. Harmonicky ladí s vyváženou kulatou chutí. "Víno radosti" je vhodné pro všechny příležitosti. Kombinovat je možné se všemi pokrmy, dorty i sušeným ovocem.

Servírovací teplota: 6-8 ° C

Alkohol: 11%

Cukr: 27 g / l

Nani Rizzi

Nani Rizzi je rodinné vinařství ve Valdobbiadene. Pěstuje  a produkuje vysoce kvalitní Prosecco od roku 1887 z hroznů z kopce Guia (Valdobbiadene). Dědic dlouholeté tradice vinařství Denis Spagnol navazuje na práci, která byla zahájena jeho dědečkem Giovannim známým jako "Nani Rizzi". Tajemstvím úspěchu Nani Rizzi je neměnná vášeň pro vinice a okolní území, na němž se nacházejí. Vše začíná s vinnými hrozny odrůdy Glera. Díky  tradičním technikám, ale i  technologickým inovacím jsou produkována vynikající a vysoce kvalitní vína.

NANI RIZZI VALDOBBIADENE PROSECCO SUPERIORE DOCG BRUT

Svěží, harmonické šumivé víno světle slámové barvy plné jemných perzistentních bublinek vytvářejících vysokou pěnu. Příjemná vůně květů akátu a růžových lístků vás příjemně naladí a ovocná chuť s hravou kyselinkou vše podtrhne.

Ideální a lahodné propojení s mořskými plody nebo předkrmy z měkkýšů. 

Servírovací teplota: 6 ° C

Způsob zrání: Charmat 

Odrůda hroznů: 100% Glera 
Obsah alkoholu: 11,5% 

NANI RIZZI VALDOBBIADENE PROSECCO SUPERIORE DOCG EXTRA DRY

Lahodné šumivé víno světle slámové barvy s velmi příjemným perlením a bohatou pěnou zaplní vaše ústa a zanechá nezapomenutelný vjemový zážitek. Ovocné aroma zeleného jablka a zralé broskve vás vybízí k dalšímu napití. Je ideální jako aperitiv. Zkombinovat ho můžete se všemi pokrmy. Vychutnáte si jej i s výraznými sladkými dezerty jako je Panettone.

Servírovací teplota: 6 ° C

Způsob zrání: Charmat 

Odrůda: 100% Glera 
Obsah alkoholu: 11,5% 

NANI RIZZI VALDOBBIADENE PROSECCO SUPERIORE DOCG MILLESIMATO BRUT

Působivé víno s elegantní harmonickou vyvážeností. Jeho vůně pronikavě vyzrálého jablka a broskve s lehkým květinovým nádechem akátu a růžových lístků vás neskonale pohltí a nenechá vás vůbec vydechnout.  Jemné řetízkové perlení vytváří ve vašich ústech velmi příjemný pocit, pro který máte potřebu se znovu a znovu napít. Ideální jako aperitiv a k pokrmům s mořskými plody.

Způsob zrání: Charmat 

Odrůda hroznů: 85% Glera, Bianchetta 10%, 5% Perera 

Obsah alkoholu: 11,5% 

NANI RIZZI SPUMANTE SUPERIORE DOCG EXTRA DRY (MAGNUM 1,5L)

Skvělý dárek. Netradičně velký objem láhve - 1,5l. Lahodné šumivé víno světle slámové barvy s velmi příjemným perlením a bohatou pěnou, zaplní vaše ústa a zanechá nezapomenutelný vjemový zážitek.

Ovocné aroma zeleného jablka a zralé broskve vás vybízí k dalšímu napití.

Ideální je jako aperitiv. Zkombinovat ho můžete se všemi pokrmy. Vychutnáte si jej i s výraznými sladkými dezerty jako je Panettone.

Servírovací teplota: 6 ° C

Způsob zrání: Charmat 

Odrůda: 100% Glera 
Obsah alkoholu: 11,5% 

NANI RIZZI VALDOBBIADENE DOCG SUPPERIORE DI CARTIZZE DRY

Vinice, ze kterých hrozny tohoto vína pocházejí, jsou svou polohou a svým specifickým složením půdy jedinečné, což vínu dodává na jeho excelentnosti. Světle žlutá slámová barva s intenzivní vůní akátového medu a citrónové trávy s elegantním pozadím zralého ovoce vás naprosto ohromí. Jeho perlení je velmi jemné a intenzivní se sametově  bohatou pěnou.

Servírovací teplota: 6 ° C

Způsob zrání: Charmat 

Odrůda hroznů: 100% Glera 

Obsah alkoholu: 11,5% 

78_velkoformat.jpg

Velkoformátové lahve

Nabízíme vám také netradiční balení lahví ve velkém formátu. Jsou vhodné jako originální dárek, poslouží jako báječná atrakce na vaší párty a potěší každého, komu "pouhá" sedmička nestačí. 

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. BRUT - LAHEV 3L JEROBOAM

Exkluzivní lahev v oceněném designu Bortolin Angelo - objem 3l. Včetně dárkového kartonového boxu.

Suché, jemné víno slámově žluté barvy s nádherným buketem jablka a zelené hrušky. Výrazná kyselinka a chuť citrusů s jemným dlouhotrvajícím perlením naprosto ohromí vaše chuťové pohárky. 

deální k rybím pokrmům a to hlavně ústřicím, ale také k sýrům. Společník pro sdílení radostných okamžiků.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. EXTRA DRY - LAHEV 3L JEROBOAM

Exkluzivní lahev v oceněném designu Bortolin Angelo - objem 3l. Včetně dárkového kartonového boxu.

Toto šumivé víno je plné jemných perzistentních bublinek, které vytvářejí sametově lahodnou pěnu. Jeho výrazné ovocné aroma jablka, hrušky a broskve vás vybízí k okamžitému napití. V kombinaci s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou je víno vhodné k desertům, ale také podtrhne jemnou chuť jídla jako jsou ryby nebo korýši.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. EXTRA DRY - REHOBOAM 4.5L, DŘEVĚNÝ BOX.

Exkluzivní lahev o objemu 4.5 l v dřevěném boxu. Vyjímečný dárek, skvělé jako ústřední bod oslav, výročí, narozenin, párty. S touto lahví vždy zaujmete! V provedení Extra Dry.

Toto šumivé víno je plné jemných perzistentních bublinek, které vytvářejí sametově lahodnou pěnu. Jeho výrazné ovocné aroma jablka, hrušky a broskve vás vybízí k okamžitému napití. V kombinaci s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou je víno vhodné k desertům, ale také podtrhne jemnou chuť jídla jako jsou ryby nebo korýši.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. EXTRA DRY- METHUSELAH 6L, DŘEVĚNÝ BOX.

Exkluzivní lahev o objemu 6 l v dřevěném boxu. Vyjímečný dárek, skvělé jako ústřední bod oslav, výročí, narozenin, párty. S touto lahví vždy zaujmete! V provedení Extra Dry.

Toto šumivé víno je plné jemných perzistentních bublinek, které vytvářejí sametově lahodnou pěnu. Jeho výrazné ovocné aroma jablka, hrušky a broskve vás vybízí k okamžitému napití. V kombinaci s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou je víno vhodné k desertům, ale také podtrhne jemnou chuť jídla jako jsou ryby nebo korýši.

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. EXTRA DRY -SALMANAZAR 9L, DŘEVĚNÝ BOX.

Exkluzivní lahev o objemu 9 l v dřevěném boxu. Vyjímečný dárek, skvělé jako ústřední bod oslav, výročí, narozenin, párty. S touto lahví vždy zaujmete! V provedení Extra Dry.

Toto šumivé víno je plné jemných perzistentních bublinek, které vytvářejí sametově lahodnou pěnu. Jeho výrazné ovocné aroma jablka, hrušky a broskve vás vybízí k okamžitému napití. V kombinaci s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou je víno vhodné k desertům, ale také podtrhne jemnou chuť jídla jako jsou ryby nebo korýši.