prosecco-jindrovo-vinarstvi.jpg

 EXKLUZIVNÍ
 PROSECCA 
Bortolin Angelo /  Nani Rizzi / Tanore

Filosofie našeho rodinného vinařství je malé šarže exkluzivních vín, osobní přístup, úcta k přírodě a krajině, která nám dává víno.

 

Doplnili jsme portfolio námi tvořených tichých moravských vín o něco, co na Moravě nikdy nebude. Prosecca našich kamarádů vinařů z italského Valdobbiadene rozšiřují naši nabídku. Zastupujeme tři vinařství - Tanore, Nani Rizzi a Bortolin Angelo.

 

Proč jsme si ze stovek vinařů vybrali právě tato?

Známe se s nimi již mnoho let a jejich filosofie je stejná jako naše. Mají úžasná prosecca a jsou součástí naší široké vinařské rodiny. 

bortolin-angelo-logo.jpg

Vinařství Bortlin Angelo je symbolem dokonalosti na vinařské scéně ve Valdobbiadene. Malý rodinný podnik je proslulý v rámci své denominace pro vysokou kvalitu šumivých vín, které jsou všechny 100% Valdobbiadene DOCG. Vinařství se nachází v obci Guia, vyhlášené lokalitě pro výrobu známého šumivého sektu. Víno se zde vyrábí od roku 1968.

 

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. BRUT

Toto suché šumivé víno s jemným a dlouhotrvajícím perlením je ideálním společníkem k vašemu obědu či večeři. Potěší vás nádherným buketem jablka a zelené hrušky.

Výrazná kyselinka a chuť citrusů s jemným dlouhotrvajícím perlením naprosto ohromí vaše chuťové pohárky. Ideální k rybím pokrmům a to hlavně ústřicím, ale také k sýrům. Společník pro sdílení radostných okamžiků.

bortolin-angelo-brut-docg.png

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. EXTRA DRY

Toto šumivé víno je plné jemných perzistentních bublinek, které vytvářejí sametově lahodnou pěnu. Jeho výrazné ovocné aroma jablka, hrušky a broskve vás vybízí k okamžitému napití. V kombinaci s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou je víno vhodné k desertům, ale také podtrhne jemnou chuť jídla jako jsou ryby nebo korýši.

Je vynikajícím aperitivem vhodným pro každou příležitost.

bortolin-angelo-extra-dry-docg.png

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. DRY DESIDERIO

Elegantní šumivé víno představuje veškerou vášeň původního umění výroby Prosecca.

Má velmi příjemnou vůni nezralého bílého ovoce a bílých květin. Jeho jemné perlení vytvářející bohatou pěnu, která dává možnost vyniknout kulaté ovocné chuti. Podáváme vždy dobře vychlazené.

 

Je vhodné ke všem pokrmům, zejména však k mořským plodům, ale i k sladkým dezertům. Delikatesní sladkost vám umožní užít si naplno nezapomenutelné okamžiky všedního dne.

bortolin-angelo-dry-desiderio.png

BORTOLIN ANGELO VALDOBBIADENE D.O.C.G. BRUT SOMMAVAL RIVE DI GUIA

Suché šumivé víno s příjemným perlením, které vytváří krémovou pěnu, vás uchvátí převažující mineralitou a plností aromatických bylin jako je divoká šalvěj ze Sommaval vinice, odkud právě toto víno pochází. Jeho pouhé 3 g zbytkového cukru dávají vyniknout charakteristické slanosti,
kterou získává vinná réva díky salinitě vinice Sommaval, kde roste.

 

K výrazné chuti vína přispívá také 60 denní zrání na jemných kvasničných kalech.

Vhodné k rybím pokrmům, zejména pak měkkýšům a korýšům.

Díky svým jedinečným vlastnostem je vhodné pro milovníky vín a k popíjení během celého dne.

bortolin-angelo-sommaval-docg.png