top of page

Vyberte víno na vánoční stůlNejkrásnější čas v roce je tady a na velký Štědrý den se všichni těšíme. Tradice toho, jaká jídla najdeme na štědrovečerním stole, se mění, ale jedna věc na něm stále zůstává - dobré víno. Někdo si s ním jen připíjí, někdo hledá jedno „univerzální“ víno na celý večer, které doplní všechny servírované pokrmy a někdo rád experimentuje a páruje každý chod s novým vínem. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, rádi bychom vám doporučili vína, o kterých si myslíme, že by neměla na vašem vánočním stole chybět.


Pro milovníky suchých vín


Pokud patříte mezi ty, kteří si potrpí na velmi suchá vína, potom rozhodně neuděláte chybu, pokud si otevřete Ryzlink rýnský 2017. Víno zrálo šest měsíců ve francouzských čtyřsetlitrových sudech na jemných kvasničných kalech. Je tedy tělnaté, minerální se znaky rybízů, mučenky a pepře. Má krásnou vůni lipového a bezového květu, černého rybízu, s podtóny sušené kůry pomeranče. Vynikající pozdní sběr, který se naprosto dokonale hodí k rybím pokrmům ;)

Pro milovníky sladších vín


Polosladký Ryzlink Vlašský 2017 vás rozhodně překvapí! Na štědrovečerní

tabuli se bude opravdu vyjímat, krásně vás doprovodí celým štědrovečerním menu od přípitku až po závěrečný dezert. Nečekejte, ale žádnou velkou slaďárnu. Náš Vlašák je pikantní až kořenitý, zrál v dubovém sudu a díky taninům a vyšší kyselince v něm nepřevládá vyšší gramáž zbytkového cukru. Ve vůni a chuti se můžete těšit na černý pepř, listy rybízů, zelené jablko nebo žlutý meloun a zbytkovým cukrem krásně podtrženou linku bezové šťávy, medového melounu, grepu a oříškové čokolády.
Pro milovníky bublinek

Neumíte si představit začátek slavnostní večeře jinak než se sklenkou bublinek a po zbytek večeře a večera už ji nechcete opouštět? ;) Dokonalým společníkem pro vás v tom případě bude vynikající Prosecco Bortolin Angelo Valdobbiadene D.O.C.G. Extra Dry. Plné jemných perzistentních bublinek, s výrazným aromatem jablka, hrušky a broskve, s jemnou chutí a vyváženou kyselinkou. Ideální jako aperitiv, ale také krásně podtrhne chuť rybích pokrmů a zpříjemní vám celý sváteční večer.


Budeme velmi rádi, pokud se ve vašich sklenkách na Štědrý večer objeví námi doporučená vína a těšíme se na vaše objednávky.


Krásný předvánoční čas!

Comentarios


etiketa-background-180(1)_edited.jpg

Kam dál?

Co třeba do našeho e-shopu s vínem a proseccem?

tanore_15-a.jpg

Exkluzivní prosecca našich přátel z Valdobbiadene.

jindrovovinarstvi_lahvovani-duben2021_06

Na vinohradě se věnujeme každému hroznu, ve sklepě každé lahvi.

jindrovovinarstvi_lahvovani-duben2021_01

Vyberte si v našem obchodě vína Jindrova vinařství a prosecca z Valdobbiadene.

bottom of page