top of page

Jindra králem aneb jak jsme si pro zlato došliKRÁL VÍN České republiky je jednou z největších a nejprestižnějších soutěží vín u nás. Již 14 let hodnotí a představuje nejlepší česká a moravská vína. A v pátek 31. srpna byly ve Znojmě vyhlášeny výsledky ročníku 2019. Odborná porota vybírala z rekordních 1370 vzorků vín od 173 českých a moravských vinařů. Navíc úplně poprvé byla takto významná soutěž hodnocena na severu Moravy, v kongresovém sále hotelu Clarion Congress Ostrava ;)

V posledních letech se však pravidelným místem slavnostního aktu stalo znojemské divadlo, kde jsme si i my převzali naše dvě zlatá ocenění. Po slavnostním předání diplomů následovala degustace vín a první Královský košt pro veřejnost, kde bylo k ochutnání 600 nejlepších vín, samozřejmě i těch našich ☺

A s čím, že jsme to tak zabodovali?

86, 60 bodů a tedy zlatou medaili dostalo naše Neuburské, 2018. Kabinetní víno, které nadchlo porotu zejména svou komplexností, rovnováhou, chuťovou intenzitou a také vůní za kterou dostalo 10 z 10 bodů.Druhou zlato medaili jsme si odnesli za naši suchou Pálavu (dokonce nejsušší v soutěži!) s celkovým skóre 86,40 bodů. Pálava 2018 v pozdním sběru dostala velmi vyvážené hodnocení a bodovala zejména svou chuťovou intenzitou i vůní.

Máme neskutečnou radost, že v takto důležité soutěži se nám podařilo, po bronzu před dvěma lety a loňském stříbru, dostat až na zlaté pozice.

Veškerá ocenění, ale patří zejména krásnému kraji, kde se naše víno rodí a všem úžasným lidem, kteří o ně společně s námi s láskou pečují. A stranou nemůžeme nechat ani tu neskutečně pozitivní energii a lásku k vínu, která se při vzniku každé lahve šíří na kilometry daleko ☺ Sice nejde obodovat, ale my věříme, že je z našeho vína cítit v každém doušku.

Děkujeme vám za vaši přízeň!

Jindra a Zdenka

Comentários


etiketa-background-180(1)_edited.jpg

Kam dál?

Co třeba do našeho e-shopu s vínem a proseccem?

tanore_15-a.jpg

Exkluzivní prosecca našich přátel z Valdobbiadene.

jindrovovinarstvi_lahvovani-duben2021_06

Na vinohradě se věnujeme každému hroznu, ve sklepě každé lahvi.

jindrovovinarstvi_lahvovani-duben2021_01

Vyberte si v našem obchodě vína Jindrova vinařství a prosecca z Valdobbiadene.

bottom of page